Aktualności

Targi Cersaie Włochy 2017

Coroczne targi Cersaie odbywające się we Włoszech to jedno z ważniejszych wydarzeń w świecie wyposażenia łazienek. Swoje najnowsze pomysły prezentują tam zarówno producenci płytek ceramicznych, ceramiki sanitarnej, armatury łazienkowej,  jak i mebli łazienkowych.  Mieliśmy przyjemność już kolejny raz gościć na tym ważnym wydarzeniu branżowym.

Wśród trendów zauważalnie widać wzrost zainteresowania płytkami wielkoformatowymi, a tym samym bogatszą ich ofertę. Rozmiary niektórych kolekcji sięgają nawet 300 cm i więcej.  Osiągnięcie tak dużych wielkości jest możliwe dzięki zastosowaniu najnowszych technologii produkcyjnych.

Cały czas panuje moda na naturalność z delikatną, stonowaną paletą barw. Wielu producentów inspiruje się naturą, stąd mamy szeroki wybór płytek imitujących drewno i kamienie naturalne np. marmury. Fabryki dokładają wszelkich starań w doskonaleniu tego typu produktów, dopracowują kolory tak, aby jak najpełniej odzwierciedlały materiały naturalne, a także dodają nowe rozmiary i wykończenia powierzchni.

Kolejny trend, zauważalny także w poprzednich latach, to płytki imitujące beton. Są one praktycznie w ofercie każdego z naszych dostawców, którzy proponują coraz bardziej surowe wersje tego rodzaju kafelków, idealnych do wnętrz w stylu loftowym.

Kolejny rodzaj płytek, który cieszy się powodzeniem i jest dynamicznie rozwijany, to glazura i gresy patchworkowe, mocno wzorzyste. Są one często dopełnieniem i ozdobą kolekcji płytek bazowych, które razem tworzą bardzo ciekawe, oryginalne kompozycje.

W tym roku nie zabrakło również propozycji płytek imitujących tkaniny. Odwzorowanie tkanin na kafelkach sprawia, iż wydają się one delikatne, miękkie, przyjemne dla oka. Dzięki zastosowaniu różnych odcieni jednego koloru materiały te wydają się niezwykle autentyczne.

Niektórzy producenci zagłębili się ponadto w świat bajek. Efektem tego odważnego przedsięwzięcia są motywy kreskówkowe przeniesione wprost na płytki ceramiczne.

delconca-valentina-cersaie-foto