Aktualności

Targi Cersaie 2019 – przedstawiamy nowości i trendy!

Tegoroczne targi Cersaie 2019 już za nami! Mieliśmy przyjemność już kolejny raz gościć na tym ważnym wydarzeniu branżowym. Podczas ostatniej edycji zaprezentowanych zostało wiele, ciekawych kolekcji płytek ceramicznych, w których z pewnością znajdą się takie, które okażą się bestsellerami na polskim rynku aranżacji wnętrz.

Jako pierwszy trend przestawiamy płytki imitujące lastryko. Kafle jak lastryko (zwane także lastriko, terrazzo), czyli naśladujące sztuczny kamień uzyskany z połączenia wody, cementu i grysu, są zdecydowanymi bohaterami wielu serii ceramicznych, które oferują obecnie nasi producenci. Płytki te, produkowane przy użyciu najnowszych technologii, są już dostępne w odmienionej, nowoczesnej formie oraz bogatej gamie wzorów i kolorów. Dzięki nim wnętrza zyskają całkiem nowe oblicze, tym bardziej, że bardzo modne jest łączenie różnych modeli płytek ze sobą, co pozwala stworzyć całkiem indywidualne kompozycje wykończeniowe. Ciekawym pomysłem może okazać się wkomponowanie do aranżacji dodatków w stylu terazzo, takich jak np. stolik kawowy, ozdobny wazon czy póki na kosmetyki.

novabell-imperial-venice-2Novabell – kolekcja Imperial Venice

 

grespania-artic

Grespania – kolekcja Artic

 

Kolejnym trendem, który powrócił na salony są kolorowe płytki ceramiczne, w odcieniach bordo, czerwieni, zieleni czy pomarańczu. Warto zauważyć, że oprócz tradycyjnych prostokątów pojawiło się sporo kolorowych modeli płytek heksagonalnych. W ramach wielu linii znajdziemy także różnorodne elementy dekoracyjne, które dopełniają look pomieszczeń. Są to dekoracje kwiatowe, z motywem liści, ptaków, jak i takie z oryginalnymi wzorami geometrycznymi.

piemme-opulence-1Piemme Valentino – kolekcja Opulence

Novabell – kolekcja Touche

 

pamesa-myfair

Pamesa – kolekcja Myfair

 

metropol-capitol

Metropol – kolekcja Capitol

 

Następnym zauważalnym trendem są popularne od kilku sezonów gresy imitujące marmur oraz beton, ale w odważniejszych odsłonach. Dominują mocniejsze kolory, wyrazisty rysunek, bogate użylenie. Trzeba przyznać, że materiały te przykuwają uwagę i nie pozostawiają obojętnym. Wiele z tych produktów dostępnych jest w formatach XXL, które są chętnie wybierane przez klientów. Osiągnięcie tak dużych wielkości jest możliwe dzięki zastosowaniu najnowszych technologii produkcyjnych.

 

delconca-boutique-cersaie

Delconca – kolekcja Boutique

 

metropol-rhapsodyMetropol – kolekcja Rhapsody

 

piemme-opulencePiemme Valentino – kolekcja Opulence

 

Inne rozwiązanie aranżacyjno-wykończeniowe, które możemy określić jako niewątpliwie poruszające wyobraźnię, to nowe wzory płytek metalizowanych. Tym razem takie w wersji trochę magicznej, niekonwencjonalnej:

azteca-cersaie-1 

azteca-cersaie-2Azteca – kolekcja Bay

Zapraszamy serdecznie do salonów Euro-Ceramiki w Warszawie, gdzie już wkrótce na żywo będzie można zobaczyć nowości z targów Cersaie, a część z nich zakupić także „od ręki”.