Aktualności

Targi Cersaie 2021 – przedstawiamy nowości i trendy!

Tegoroczne Targi Ceramiki i Wyposażenia Łazienek Cersaie 2021 już za nami! Jest to bardzo ważne wydarzenie branżowe, które zawsze z uwagą śledzimy. Podczas ostatniej edycji zaprezentowanych zostało wiele, ciekawych kolekcji płytek ceramicznych, w których z pewnością znajdą się takie, które okażą się bestsellerami na polskim rynku aranżacji wnętrz.

Pierwszym trendem, który zdecydowanie wiedzie prym, są barwne płytki ceramiczne z motywami roślinnymi. Wiele wzorów prezentowanych podczas targów prezentuje się naprawdę zjawiskowo. Tego rodzaju kafelki przyciągają wzrok i nie pozostawiają obojętnym. Dominują tu żywe kolory i duże, widoczne motywy, głównie kwiatowe. Połączone z płytkami o wyglądzie marmuru czy drewna tworzą ciekawe kompozycje na czasie. Jest to propozycja dla wszystkich ceniących fantazyjne wnętrza i nie bojących się niekonwencjonalnych rozwiązań.

 

Fap Ceramiche

 

Fap Ceramiche

 

Fap Ceramiche

 

Delconca

 

Drugim trendem, który utrzymuje się już od kilku sezonów i stale zyskuje nowych fanów, są płytki imitujące lastryko. Kafle jak lastryko (zwane także lastriko, terrazzo), czyli naśladujące sztuczny kamień uzyskany z połączenia wody, cementu i grysu, są zdecydowanymi bohaterami wielu serii ceramicznych, które oferują obecnie nasi dostawcy. Płytki te, produkowane przy użyciu najnowszych technologii, są już dostępne w odmienionej, nowoczesnej formie oraz bogatej gamie wzorów i kolorów. Bardzo modne jest łączenie ze sobą różnych modeli terrazzo. Dzięki temu zabiegowi wnętrza uzyskują bardzo ciekawe oblicze, a my sposób na indywidualne zaaranżowanie pomieszczenia.

 

Emil Group

 

Emil Group

 

Następną propozycją, która już od dłuższego czasu wpływa na kreowanie przestrzeni tak prywatnych, jak komercyjnych, są gresy imitujące kamień naturalny, w tym przepiękne imitacje marmuru. Obecnie oferowane są one w zdecydowanie odważniejszych odsłonach. Przeważają mocne kolory, wyraźny rysunek, bogate użylenie. Trzeba przyznać, że materiały te przykuwają uwagę. Mając je w swoich wnętrzach nie pozwolimy wkraść się do nich monotonii. Wiele z tych produktów dostępnych jest w formatach XXL (np. 120×120, 75×150, 90×180 i większych). Osiągnięcie tak dużych wielkości jest możliwe dzięki zastosowaniu najnowszych technologii produkcyjnych. Wspomniane wcześniej motywy roślinne (ale i geometryczne) są chętnie komponowane z płytami a’ la kamień naturalny – efekt naszym zdaniem jest fantastyczny.

 

Emil Group

 

Piemme Valentino

 

Grespania

 

Pamesa

 

Delconca

 

Delconca

 

Pamesa

 

Następnym bohaterem wielu nowych kolekcji ceramicznych są płytki metalizowane. Dzięki nim możemy stworzyć wnętrza futurystyczne, nieoczywiste, poruszające wyobraźnię. Kafelki te doskonale łączą się z innymi materiałami wykończeniowymi (przykładowo betonem, kafelkami typu jodełka), co nie uszło uwadze producentów, którzy chętnie przedstawiali kompozycje składające się z wielu rodzajów płytek. Artykuły te są wszechstronne – możemy zastosować je zarówno w łazience, salonie, jak i w kuchni. Warto na nie postawić i wprowadzić nieco nonszalancji do wystroju wnętrza. Odpowiednio dobrane światło sprawi, że metaliczny odcień kafelków będzie ładnie wyeksponowany.

 

Emil Group

 

Emil Group

 

Ribesalbes

 

Zapraszamy serdecznie do salonów Euro-Ceramiki w Warszawie, gdzie już wkrótce na żywo będzie można zobaczyć nowości z targów Cersaie 2021, a wiele z nich zakupić także „od ręki”. Jako jeden z wiodących polskich importerów płytek z Hiszpanii i Włoch dajemy możliwość obejrzenia znacznej większości nowości targowych w obu naszych sklepach stacjonarnych w Warszawie, podkreślając tym samym, że nasza ekspozycja jest oparta na bieżących trendach.