Slaby

Nowe trendy w projektowaniu wnętrz, stawiające na prostotę form i otwarte przestrzenie, pozwalają im pełnić nową, szerszą rolę. Wielkoformatowe slaby dobrze komponują się z minimalistycznymi wnętrzami, podkreślając ich nowoczesny charakter, równie dobrze sprawdzają się we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych w stylu glamour.

Duże powierzchnie slabów wielkoformatowych to ciekawe motywy oraz realistyczne wzory, które przykują wzrok każdego już od progu. Płytki mogą imitować szlachetny jasny kamień z szarymi żyłowaniami jak w przypadku propozycji Lenci albo jego szarą magnetyzującą wersję Ascolano przypominającą kamień. Płyty wielkoformatowe przypominające marmur stylowo dopełnią przestrzeń urządzoną pod styl glamour, minimalizmu czy eklektyzmu, pozostawiając przestrzeń dla charakterystycznych dla wybranych nurtów ozdób i mebli.

Slaby wielkoformatowe do zadań specjalnych

Duże slaby niekoniecznie muszą stanowić jedynie neutralne tło dla przestronnego lub małego mieszkania – w obu przypadkach optycznie powiększą powierzchnię. Warto też potraktować je jako funkcjonalne narzędzie, które urozmaici wnętrze! Slaby, zajmujące tylko jedną ścianę, zaakcentują to, co się na niej lub przed nią znajduje, np. wolnostojąca wanna. Jest to również jeden z najskuteczniejszych sposobów na uzyskanie praktycznego backsplashu, czyli obszaru pomiędzy meblami ściennymi a blatem kuchennym.