Płytki ceramiczne inspirowane dywanami – klasa i szyk

Zalety ceramicznych płytek dywanowych

Płytki ceramiczne przypominające wyglądem barwne dywany to rozwiązanie dla wszystkich ceniących zarówno walory estetyczne, jak i praktyczne użytkowanych materiałów. Płytki ceramiczne są bowiem łatwiejsze w utrzymaniu czystości i odporniejsze na uszkodzenia niż tkaniny z jakich wykonane są dywany. A wzory na nich zamieszczone niczym nie ustępują klasycznym arrasom.

Niezwykle spektakularną wersją płytek stylizowanych na dywan są kafelki posiadające lekkie przetarcia, z metalizowanymi akcentami, czy z efektem postarzenia. Czynią one wnętrze fantazyjnym, nieco tajemniczym i bajkowym. Jednocześnie podkreślają klasę i ekskluzywność całej kompozycji.

aparici-carpet-vestige-natural

Zastosowanie płytek jak dywan: łazienki, kuchnie, salony, hole

Gdzie sprawdzą się płytki dywanowe? Te wykonane na gresie możemy z powodzeniem zastosować na ścianach i podłogach w każdym wnętrzu oraz na terenach okołobudunkowych. Glazury z motywem dywanu nadają się jedynie na powierzchnie ścienne, które znajdują w środku pomieszczeń. Kafelki jak dywan mogą ozdobić podłogę w przedpokoju czy w salonie, czyniąc je wysoko reprezentacyjnymi, czy znaleźć zastosowanie na ścianie w łazience i w kuchni, nadając aranżacjom ciekawego wyrazu. To tylko kilka z pomysłów na wykorzystanie tego rodzaju materiałów wykończeniowych, a mają one niewątpliwie bardzo duży potencjał dekoracyjny.

Płytki z deseniem dywanowym w odsłonie sześcioboków

Warto zwrócić uwagę na płytki stylizowane na dywan w wydaniu sześcioboków, czyli płytek heksagonalnych. Ciekawy kształt kafelków w połączeniu z oryginalnym designem może być strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o aspekt ozdobny wykańczanych przestrzeni.

Carpet-Aparici-heksagon

 

Gresy i glazury z motywem dywanu – z czym łączyć

Barwne płytki z dywanowym motywem należą do grona płytek patchworkowych. Kafelki jak patchwork charakteryzują się mnogością wzorów, barw i motywów. Są one odważnym i mocnym elementem dekoracyjnym wnętrza. Warto, aby pozostałe wyposażenie i dodatki były delikatne formą, kształtem i kolorem, żeby wnętrze było spójne i ładnie się prezentowało. Polecamy dobrać do kompletu gresy betonopodobne, płytki imitujące naturalny marmur lub jasne odcienie gresów z rysunkiem drewna. Cała aranżacja zyska wtedy szlachetności i elegancji. Aby podkreślić urok ścian i podłóg wykończonych płytkami dywanowymi można zestawić je z gładkimi, prostymi białymi, szarymi lub beżowymi płytkami ceramicznymi, które są neutralne i stworzą dla nich jednolite tło ekspozycyjne.

delconca-timeline-plytki-jak-dywan-2

Ceramiczne kafle dywanowe w formatach XXL

Na rynku dostępne są już włoskie i hiszpańskie kafelki jak dywan w formatach XXL, dzięki którym wyłożona nimi powierzchnia będzie sprawiała wrażenie gładkiej, praktycznie bezfugowej tafli. Wybór płyt wielkoformatowych polecamy przede wszystkim do otwartych, przestronnych pomieszczeń, takich jak salony kąpielowe czy duże mieszkalne apartamenty, w których to miejscach będą miały szansę zaprezentować się w pełnej okazałości. Efekt jednolitej powierzchni zupełnie odmieni oblicze ścian i podłóg, podkreślając jednocześnie modny wystrój wnętrza.

delconca-timeline-plytki-jak-dywan

 

W szczególności polecamy następujące kolekcje:

Aparici – gresy z kolekcji Carpet

Delconca – gresy z kolekcji Timeline