Płytki heksagonalne jako ozdobny wzór geometryczny

Płytki heksagonalne jako dekoracja ścian i podłóg

Kafelki sześciokątne zwane potocznie „heksagonami” już od kilku sezonów znajdują się wśród trendów panujących na rynku wykończeń wnętrz. Coraz więcej klientów sięga po nie aranżując swoje łazienki, kuchnie, salony, a nawet sypialnie. Kafle heksagonalne wykonane na gresie nadają się ponadto również do położenia na tereny zewnętrzne np. na balkony czy tarasy. Heksagon sprawdzi się na podłodze w łazience, w strefie prysznicowej, między kuchennymi szafkami, czy na ścianach w salonie i sypialni. Figura sześciokąta może być tylko akcentem dekoracyjnym we wnętrzu lub stać się jego motywem przewodnim. Wszystko zależy od naszej wyobraźni, którą płytki heksagonalne niewątpliwe potrafią poruszyć.

pamesa-mayfair-heksagony-2

W asortymencie hiszpańskich i włoskich producentów można znaleźć wiele, ciekawych modeli sześcioboków. Do wyboru mamy warianty monokolorowe, patchworkowe, a także desenie inspirowane np. betonem, naturalnym drewnem jak i marmurem oraz modele nawiązujące do efektu lastryko.

Ścienne oraz podłogowe płytki heksagonalne są doskonałym sposobem na ożywienie aranżacji wnętrza, które staje się oryginalne i niepowtarzalne. Sześciokąt niewątpliwie przyciąga uwagę!

Chociaż płytki w formie heksagonów są dosyć charakterystyczne wizualnie, to wpiszą się z powodzeniem w praktycznie każdy styl aranżacyjny – od klasycznego i rustykalnego, przez retro do nowoczesnego. Wystarczy dobrać odpowiednią do danego stylu kolorystykę, wyposażenie i pozostałe dodatki, aby stworzyć spójną całość. Warto docenić potencjał dekoracyjny „heksagonów”, jeśli chcemy aby wnętrze zwracało uwagę i nikogo nie pozostawiało obojętnym.

 

W szczególności polecamy następujące kolekcje:

Pamesa – gresy heksagonalne z linii Mayfair

Pamesa – gresy heksagonalne z efektem lastryko linii Carnaby

Pamesa – gresy heksagonalne z linii Agatha

Pamesa – gresy heksagonalne z linii Sloane

Aparici – gresy heksagonalne z linii Carpet

Fap Ceramiche – gresy heksagonalne z linii Firenze

Dunin – mozaiki heksagonalne

Płytki sześciokątne – szerokie spektrum zastosowań: łazienki, kuchnie, jadalnie, salony

pamesa-mayfair-1

pamesa-mayfair-heksagony-4

pamesa-mayfair-heksagony-1

pamesa-mayfair-heksagony-3