Płytki w jodełkę, w tym modny wzór chevron

Warianty układania płytek w jodełkę

Układanie płytek w jodełkę, czyli we wzór przypominający wyglądem literę V, to bardzo popularny sposób na wykończenie ścian i podłóg, który znany jest od dawnych czasów. Wariantów układania tego wzoru jest kilka – w jodełkę francuską, węgierską i klasyczną – przy czym model układania w jodełkę francuską (inaczej zwaną Chevron) to obecnie ten zdecydowanie najmodniejszy i najchętniej wybierany przez kupujących.

Wariant chevron charakteryzuje się ułożeniem z desek lub płytek o kształcie równoległoboku, których krótsze boki zostały przycięte pod kątem 45° i które stykają się ze sobą na jednej osi, tworząc zygzakowaty wzór.

Płytki jak jodełka francuska są alternatywą dla klasycznych kafelków. Można ich użyć jako materiał wykończeniowy do całego wnętrza lub potraktować jedynie jako akcent dekoracyjny.

fleur_de_bois_chevron_miel_2_piemme

fap-nest-7

Nowością na rynku, która zdobywa coraz większe grono odbiorców, są monokolorowe kafelki typu chevron w szerokiej palecie barw, które to materiały niewątpliwie ożywią wnętrze i wprowadzą do niego nutę ekstrawagancji. Coraz śmielej wybierane są przez klientów płytki jak jodełka w kolorach ciemnej zieleni, granatu czy czerwieni.

 

W szczególności polecamy następujące kolekcje:

Keraben – gresy XXL jak jodełka z serii Lenda

Piemme Valentino – gresy jak jodełka z serii Fleur de Bois

Fap ceramiche – gresy jak jodełka z serii Nest

Delconca gresy jak jodełka z serii Vignoni Wood

Dunin – mozaiki gresowe jak jodełka z deseniem marmuru z serii Royal Chevron

Modele płytek typu jodełka

Płytki układane we wzór jodełki francuskiej to pomysł na ciekawe wnętrze w modnym stylu. Wielu producentów płytek włoskich i hiszpańskich posiada w ofercie tego rodzaju produkty, w większości imitujące drewno.

keraben-lenda-1

delconca-vignoni-wood

Jednak i inne imitacje są coraz częściej dostępne. Polecamy w tym miejscu płytki chevron z deseniem marmuru. Uszlachetnią one wnętrza i uczynią wyjątkowo eleganckimi. Marmurowa biel jest synonimem harmonii i wysokiego stopnia estetyki. Płytki chevron ze wzorem marmurowym świetnie będą komponować się z np. białymi szafkami kuchennymi, a dzięki przełamaniu innym kolorem cała aranżacja nie będzie monotonna i nabierze charakteru.

dunin-royal-chevron-mozaika