Płytki z efektem 3D – pomysłowa aranżacja łazienki i kuchni

STRUKTURALNE PŁYTKI CERAMICZNE JAKO OZDOBA ŚCIAN

Na rynku płytek ceramicznych można obecnie znaleźć wiele modeli kafelków glazurowanych w wykończeniu 3D. Są one inaczej zwane płytkami strukturalnymi, a od płaskich „krewnych” różni je przestrzenna forma. To właśnie dzięki strukturze płytek padające na nie światło stwarza trójwymiarowy efekt wizualny.

Kafle z efektem 3D produkowane są najczęściej wraz z pasującymi do nich płytkami bazowymi, z którymi wspólnie tworzą bardzo ciekawe i oryginalne kompozycje.

Najpopularniejszym wzorem są obecnie motywy geometryczne i wszelkiego rodzaju fale, które świetnie spisują się jako dekoracja pomieszczenia. Nowością są faktury z efektem pikowania czy imitujące tkaniny, którym także wróżymy duży sukces.

spatula-8

W szczególności polecamy poniższe kolekcje:

Pamesa Atrium Byblos Blanco 33,3×55

Pamesa Adair – glazura 3D 30×90

Pamesa Albion – glazura 3D 30×90

Pamesa Kediri – glazura 3D 30×90

Pamesa Tripoli – glazura 3D XXL 40×120

Halcon Bolonia – glazura 3D Mosaico Classic 31×45

Metropol Inspired – glazura 3D 30×90

Keraben Groove – glazura 3D XXL 40×120

Grespania – glazury 3D XXL 31,5×100 z serii Whites&Co

 

ZALETY PŁYTEK STRUKTURALNYCH

Kafelki ze strukturą mogą być klejone na ścianach we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach, jednak najchętniej są wybierane do łazienek, toalet i kuchni. Jeśli obawiamy się, że oklejenie płytkami 3 D wszystkich ścian będzie zbyt odważne czy ekstrawaganckie możemy zastosować je tylko na jednej ze ścian lub wybranym jej fragmencie. Ciekawym pomysłem może być też zaakcentowanie nimi poszczególnych stref łazienki np. otoczenia wanny.

Glazury 3D są coraz chętniej wybierane przez kupujących, ponieważ za ich pomocą można dodać łazience i kuchni dynamiki oraz sprawić, że będą one nietuzinkowe i oryginalne.

Kafelki tego typu odnajdą się z powodzeniem zarówno w typowo nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach, po takie w wydaniu pałacowym. Szeroka oferta glazur strukturalnych od hiszpańskich i włoskich producentów gwarantuje, że każdy znajdzie wzór odpowiedni dla swojego wnętrza.

Płytki z efektem 3D posiadają moc optycznego powiększania pomieszczeń, które wydają się dzięki nim bardziej przestrzenne. Z pewnością nie pozostaną obojętne nikomu, kto będzie miał okazję w nich gościć. Dodatkowo jeśli szukamy ozdobnych materiałów wykończeniowych, na płytki 3D zawsze możemy liczyć.

 

Podobne artykuły: